Rotiglova zahrádka

logo

V historii patřily bylinky  k tradicím venkova. V každé vesnici bydlela kořenářka a  léčivé rostlinky byly používány na léčení běžných nemocí. Pytlíček se sušeným heřmánkem, mateřídouškou nebo majoránkou byste našli v každé kredenci.

Rotiglova bylinná zahrada byla v Petrovicích u Karviné založena v roce 2017. Zahrada je umístěna v objektu Informačního centra a skládá se celkem ze 7 bylinných záhonů. Naleznete zde bylinky nejen do kuchyně, ale také k využití v kosmetice či k léčení. Můžete se také zúčastnit některého z programů tematicky zaměřených na využití přírodních zdrojů v každodenním životě. Jejich aktuální nabídku naleznete na webových stránkách informačního centra.

Co vše u nás najdete?

zahon

Smyslové chodníky

Bylinné záhony jsou doplněny o smyslové chodníky. Takže neváhejte zout boty a promasírovat si chodidla.

Odpočívadlo pro cyklisty

Cyklisté jsou u nás vítáni. Parkování kol u nás zajištěno a občerstvit se můžete v místní kavárně, která nabízí spoustu domácích i regionálních dobrot.

Úvazy pro koně

Nadchla Vás hippoturistika. U nás není problém. Koně můžete uvázat ve speciálním úvazišti vybudovaném právě k tomuto účelu.

Programy

Informační centrum nabízí tematické programy zaměřené na životní prostředí, byliny, místní kulturní památky. Vybrat si můžete dle aktuální nabídky pro veřejnost nebo si program pro skupiny přímo u nás objednat.

Zveřejnila: Markéta Nováková, září 2017