Práce v ČR 

logo zarive zelena cerna ORIGINALSpousta aktualit, informace k legislativě, brigádám, dobrovolnictví, zaměstnávání osob se zdravotním postižením, personální poradenství, rekvalifikace a mnoho dalšího na stránkách Národního informačního centra pro mládež.

Při hledání můžete využít portál Profesia, který nabízí brigády, poskytuje rlogo-profesia-614x307ady jak na životopis a motivační dopis, vytváří jejich kvalitní vzory. Tento portál také zpracovává témata, která se zaměřují přímo na mládež. Doporučí ti také weby, které se zabývají doučováním, nebo work and travel programy.

 

Jak napsat životopis?

Aktuální nabídka brigád v našem kraji

Doučko? Konverzace v cizím jazyce?

Na zkušenou do zahraničí?


 

Hledáte práci?
Vytvořte si kvalitní životopis. S jeho vytvářením můžeme poradit, podporu naleznete také například na těchto stránkách:

Vyzkoušejte agregátor volných pracovních pozic Jooble, tento web obsahuje množství aktuálních nabídek práce v České Republice i po celém světě.jooble

Zkuste hledat na internetových serverech nabízejících volná místa

Personální agentury – Seznam personálním agentur v Moravskoslezském kraji najdete ZDE.

Denní tisk – Nabídky práce můžete hledat také v denním tisku.

Úřad práce

Brigáda

Zákoník práce tento termín nezná, ale každý Čech ho používá. Brigádou nebo přivýdělkem rozumíme příležitostnou práci, krátkodobý pracovní vztah nebo i dlouhodobější zaměstnání na dobu určitou. Může jít také o zkrácený úvazek.

Rady pro hledání brigád a přivýdělků

Rady pro absolventy

Absolventům poslouží informační systém ISA+ (Informační systém o uplatnění absolventů škol na trhu práce), který nabízí pomoc při hledání vzdělávací a profesní dráhy. Najdete zde všechny školy a obory vzdělání, informace k přechodu na trh práce i do dalšího vzdělávání. Při výběru povolání Vám pomůže i Profi test nebo videoukázky technických profesí. Velkým přínosem je ISA+ pro žáky se zdravotním postižením i pro žáky se studijními problémy.

Více informací na: http://www.infoabsolvent.cz/.

Zveřejnila: Markéta Nováková, březen 2015, aktualizace září 2017